Basın Bülteni

BASIN BÜLTENİ

04 Nisan 2018 Çarşamba

 

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI

 

70’li yılların efsane dergileri Ses ve Hayat tarafından düzenlenen, Sinemanın Kral ve Kraliçesini seçerek Yeşilçam’a pek çok oyuncu kazandıran efsane yarışma ARTİZ YAŞIŞMASI  günümüzde “2.SİNEMANIN KRAL VE KRALİÇESİ YARIŞMASI “ olarak 04 Nisan’da  İstanbul’da düzenlenecek. Yarışmada dereceye girenler Sinema ve Dizi Sektörüne adım atmış olacaklardır.

 

Yıllar once her yıl düzenlenerek yeşilçamın  Kral ve Kraliçesinin seçildiği ve seçilenlerin o yıllar da sinema filmlerinde boy gösterdiği nostaljik geleneksel ARTİZ YARIŞMASI  yıllar sonra  Sinema ve Dizi Sektörüne Yeni Yüzler kazandırmak için  “ 2. SİNEMANIN KRAL VE KRALİÇESİ YARIŞMASI “ adıyla 2 yıldır devam ederek, Vizyon Production, Bonart Ajans ve Bonne Vie iş birliğiyle organizasyonu 4 Nisan Çarşamba günü, Wow İstanbul Hotel & Convention Center’de gerçekleştirilecek yarışmanın sunuculukları Kırmızı Halı Röportajları Efsane Aktör Nuri ALÇO, Sahne ise Ayça Kuru ve Volkan Severcan tarafından yapılacaktır.

 

 KRALTV’den Banttan yayınlanacak  Yarışma Ülkemizin zorunlu olarak başlattığı Afrin Harekatı nedeniyle Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı işbirliğiyle TÜRKİYE HARP MALULU GAZİLER ŞEHİT ve DUL YETİMLERİ DERNEĞİ YARARI’na gerçekleştirilecektir. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda  Film-San  Vakfı’nın manevi katkılarıyla gerçekleştirilecek “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nın bugüne kadar belli olan jüri üyeleri arasında Sinema, Tv, Spor ve Sahne sektörü’nün ünlü yapımcıları ve Oyuncuları  Şükrü Avşar (Avşar Film), Devlet Devrim (Film-San Vakfı Bşk.Yrd.) Süleyman Orakçıoğlu ( D’S Damat ), Veda Ada ( Wow Hotel ), Müjdat Gezen, Deniz Gökçer, Wilma Elles, Tamer Karadağlı, Sema Şimşek, Coşkun Sabah, Umut Akyürek, Hamdi Alkan, Selen Görgüzel, Kendi, Zafer Gündoğdu ( Fotografçı ), Modacı Burcu Aynur, Av.Kasım Aksoy, Eylul Onat ( Eylul Onat Casting ), Menekşe Kankavi ( Garal Tekstil ) ve Muammer Kapucuoğlu ( Klass Magazin Dergisi ) gibi Ünlüler tarafından yapılacak olup ilk üç dereceyi paylaşacak kız ve erkek yarışmacılar ödül olarak; Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden Kamera önü Oyunculuk Eğitimi, Osman Yağmur Dereli Sanat Akademisi’nden İleri oyunculuk eğitimini,  Ayça Kuru Akademiden Zarafet, Yürüyüş ve doğru duruş, Diksiyon, İmaj ve Stil Danışmanlığı eğitimlerini ücretsiz alacaklardır.

21 Ocak 2018 tarihinde Azerbaycan Yetkilimiz Vusala Said Eyyubqızı tarafından Bakü Pullman Hotelde yaptığımız Elemede seçtiğimiz 1 Kız ve 1 Erkek Yarışmacı 28 Mart’ta İstanbul’da yapacağımız Canlı Elemelere Direkt katılmışlardır.

 

28 Mart Elemeler sonrası Fotograf Sanatçısı Zafer  Gündoğdu tarafından çekimleri gerçekleştirilip, Kampa giren 14 kız - 14 erkek yarışmacı, Kamp süresince Uzman Psikolog Esra Özkeçeci denetiminde ve Yönetmen Avni Kütükoğlu başkanlığındaki  hocaları ile  Oyunculuk Dersleri ve Skeçlerin Sahneye konulması ile Ayça Kuru Akademi hocası Ayça Kuru’dan imaj, zarafet, yürüyüş-duruş, dersleri alarak gala gecesine hazırlanmışlardır.

 

Gala gecesinde  Yarışmacılar  SUENA BLANCO by Burcu AYNUR ve D’S DAMAT Firmalarının Kreasyonlarının Defilelerini gerçekleştirecekler. Ayrıca bölüm aralarında Konuk Sanatçılarımız Kendi, Keman Sanatçısı, Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İlker Eser, Umut Akyürek, Coşkun Sabah ve Levent Köksal Dans Grubu 70’li yılların Danslarıyla  sahne alarak izleyenlere mini konserler verecekler.  

2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması Gala Gecesi ayrıca her yıl tekrarlanacak “YAŞAYAN DEĞERLERE SAYGI “ bölümünde  Müjdat Gezen, Deniz Gökçer, Bahar Öztan, ve Hababam Sınıfı Oyunculari’na YAŞAM BOYU MESLEK ve ONUR ÖDÜLÜ takdim edilmiştir.

 

2.SİNEMANIN KRAL VE KRALİÇESİ  YARIŞMASI DESTEK VEREN KİŞİ VE KURUMLAR

 

                                               

  • TV YAYINI                                    : KRAL TV
  • MANEVİ DESTEK                       : FİLM-SAN VAKFI
  • SUNUCULAR                              : Ayça Kuru & Volkan Severcan
  • KONAKLAMA ve KAMP            : İstanbul Wow Hotel ve Convention Center Yeşilköy
  • DESTEK SPONSORLARI           : ALPET, ZEKİ YAPI
  • BILLBOARD DESTEĞİ               : Günizi
  • AZERBAYCAN ELEMESİ           : Bakü Pullman Hotel
  • DEFİLELER                                  : D’S Damat, Sueno Blanco by Burcu Aynur
  • KAMP GİYSİLERİ                        : Gallipoli Sportive
  • ÜRÜN DESTEĞİ                          : FLO Ayakkabı, Miarte Giyim – Breeze Çocuk Giyim
  • ÜRÜN DESTEĞİ                          : VAN ELLEN Cosmetic
  • SAĞLIK DESTEĞİ                       : ADEM & HAVVA Sağlık / Yarışma Doktor ve Ambulans
  • PSİKOLOG                                  : Uzman Psikolog Esra Özkeçeci
  • RESMİ CASTING AJANSI         : EYLÜL ONAT CASTING
  • TEKNİK SES-IŞIK-SAHNE        : BYAYTAÇ Technical Productions
  • DJ                                                : Ayhan TOPALOĞLU
  • VİDEO ve  FOTOGRAF              : Ufkun Production
  • PLAKETLER                               : Mercan Promosyon
  • SÜSLEME                                   : Acun Menajerlik
  • MATBAA                                     : GD Ofset
  • YARIŞMA WEB TASARIMI        : Anatolia System
  • DEKOR                                         : Atölye 17
  • GRAFİK ve TASARIM                 : Yakup Akarçeşme  / Bonart Ajans
  • SAÇ ve MAKYAJLAR                 : Yıldırım Özdemir
  • KARGO HİZMETLER                  : MNG Kargo
  • MEDYA TAKİP                             : Medya Takip Merkezi
  • FİNALİSTLERE ÖDÜL                : Müjdat Gezen Sanat Merkezi ( Oyunculuk Eğitimi )
  •                                                        Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi  Oyunculuk Eğitimi
  •                                                        Ayça Kuru Akademi (Diksiyon, Yürüyüş,  Duruş, İmaj ve İletişim Dersleri Eğitimi)

 

ORGANİZASYON KOMİTESİ

 

  • BAŞKAN                               : Atilla Kaplakarslan / Vizyon Production & Engelsiz Yaşam Vakfı
  • BAŞKAN YRD.LARI            :  Hakan Solaker /  Bonnıe Vıe Dergisi
    •                                                  Arif Işık / Bonart Ajans
  • YÖNETMEN                         : Avni Kütükoğlu ( Finalistlerin Eğitimi ve Sahne Skeçlerinin Hazırlanıp Uyarlanması )
  • OYUNCU KOÇU                                   : Aslı Şişman
  • AVRUPA YETKİLİSİ                            : Gülnaz Ajans / Düsseldorf
  • AZERBAYCAN YETKİLİSİ                  : Vusala – Said Eyyubqızı       
  • JURİ ve SANATÇI SORUMLUSU       : Aylin Arasıl
  • VIP MİSAFİR SORUMLUSU                : Şeniz Ulusoy
  • KOREOGRAFİ                                        : Atilla Kaplakarslan
  • KIZ FİNALİSTLER SORUMLUSU        : Petek Makal
  • ERKEK FİNALİSTLER SORUMLUSU : Uğur Kuruçay
  • ASISTAN                                               : Batuhan Doğan
  • PİAR SORUMLUSU                              : Caner Budak
  • YARIŞMACI İRTİBAT                            : Serap Koç ve Meltem Baş
  • SOSYAL SORUMLULUK İŞBİRLİĞİ    : Türk Kızılayı & Engelsiz Yaşam Vakfı
  • SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ                : Yağmur KOCA