Basın Bülteni

İmaj çekimleri

İmaj çekimleri yapıldı

Hayaller gerçek oluyor

Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışmasında “Kral”, “Kraliçe” seçilerek hayallerini gerçekleştiren derece alan oyuncu adayları imaj çekimlerini yaptılar. Ödül olarak kazandıkları oyunculuk eğitimlerini de devam ettiren genç yetenekler “Hayallerimiz bir bir gerçek oluyor” dediler.

Geçtiğimiz günlerde Vizyon Production, Bonart Ajans ve Av. Kasım Aksoy işbirliğiyle gerçekleştirilen “6. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması” nda kraliçe tacını yirmibir yaşındaki Pınar Deniz giyerken, “Kral” ünvanını ise on dokuz yaşındaki üniversite öğrencisi Doğukan Navdar kazanmıştı. Yarışmada ikinciliği Samira Hoca ve Serhat Özer, üçüncülüğü ise Ela Yılmaz ile Oğulcan Yaşar kazanarak oyunculuk eğitimi almaya hak kazanmışlardı.

Derece alan altı genç isim sinema ve dizi oyuncusu olarak piyasaya girmek için eğitimlerini Tümay Özokur Akademi’de sürdürüyorlar. Bir yandan da kendilerini tanıtacak olan imaj çalışmalarını yapan altı genç ünlü moda fotoğrafçısı ve yönetmen Sertan Öksüz’ün objektifi karşısında poz verdiler. Şişli Stüdyo Barbar’da gerçekleşen çekimlerde set kart ve videoları çekilen oyuncu adaylarının saç ve makyajları Vural Mehmet Başar yönetiminde Altıer Akademi ekibi tarafından yapıldı. Oldukça keyifli geçen çekimlerde eğlenerek çalışan genç yetenekler “Hayalleriniz bir bir gerçekleşiyor. Kısa zamanda çok yol kat ettik. Sıkı ve disiplinli bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz” dediler.


Ödüllerine kavuştular

Eğitime başladılar

Hayalleri gerçek oldu

Kral ve Kraliçe’ye eğitim ödülü

On üç dalda oyunculuk eğitimi alacaklar

Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’nda kral ve kraliçe unvanı alan birinciler ile ikincilik ve üçüncülük derecesi alarak ödül alan gençler ödüllerine kavuştular. Ödülü eğitim olan tek yarışma olarak dikkat çeken Sinemanın Kral ve Kraliçesi yarışmasının kazananları Tümay Özokur Akademi’de on üç ayrı dalda oyunculuk eğitimi alacaklar. Derece alan oyuncu adayı altı genç aynı gün ünlü film yapımcısı Mustafa Uslu ile de ofisinde bir araya geldiler. Uslu’nun yeni film projesi Zeki Müren filminde derece alan ve oyunculuk eğitimlerini tamamlayan iki gence filminde rol verecek.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’nda Kral ve Kraliçe seçilen derece alan oyuncu adayları ödüllerine ve hayallerine kavuştular. Yarışmanın ödülü olan oyunculuk eğitimi için Tümay Özokur Akademiye giderek akademi sahibesi Tümay Özokur ile tanışan gençlere alacakları eğitimler hakkında bilgi verildi. Toplam on üç ayrı dalda eğitim alacak oyuncu adaylarına Tensel, Doğaçlama ve Diksiyon alanında Oyunculuk Eğitimi, Şan ve Ses Eğitimi, Yakın Döğüş Teknikleri, Film Analizi, Kamera önü Teknikleri, Hollywood Gülüşü, Kariyer Yönetimi, Set Adabı, Oyuncu Gibi Düşünmek, Sosyal Medya Yönetimi, Stayling, Senaryo Teknikleri ve Deneme Çekimleri alanlarında eğitimler verilecek. Yoğun bir eğitim programına girecek olan gençlere yarışmanın organizasyon komitesi başkanı Atilla Kaplakarslan ile komite üyeleri Av. Kasım Aksoy ve Arif Işık’da eşlik ettiler.

Ünlü yapımcı Mustafa Uslu ile tanıştılar…

Derece alan oyuncu adayı altı genç aynı gün ünlü film yapımcısı Mustafa Uslu ile de Levent’de bulunan çalışma ofisinde bir araya geldiler. Son yıllarda ses getiren pek çok önemli film projesine imza atan ünlü yapımcı ile bir araya gelmenin heyecanın yaşayan gençler “Bu yarışma için baş vurduğumuzda her şeyin bu kadar kısa zamanda gerçekleşeceğini düşünmemiştik, adeta rüyada gibiyiz. Oyuncu olma yolunda çok önemli adımlar atıyoruz” dediler. Mustafa Uslu’nun ekibi ile birlikte film çalışmalarını yaptığı çok özel stüdyoları gezen gençler usta isimden sinema sektörüne dair çok kıymetli bilgi ve detayları öğrenme fırsatı buldular. Mustafa Uslu yeni film projesi “Zeki Müren” filminde Sinemanın Kral ve kraliçesi Yarışması’nda derece alan ve oyunculuk eğitimlerini tamamlayan iki genç isme filminde rol vereceğini söyledi.


Liseli Kraliçe!

Yeni Kral ve Kraliçe

Sinemanın Kral ve Kraliçesi seçildi

Sinemanın “Kral”ı üniversiteli, “Kraliçe”si liseli

Bu yıl altıncı kez düzenlenen “Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nın finali önceki gece Garal Tekstil ana sponsorluğunda Wow İstanbul Hotel & Convention Center’da yapıldı. Ünlü isimlerin jüri koltuğuna oturdukları gecede Kraliçe tacını yirmi bir yaşındaki lise öğrencisi Pınar Deniz giyerken, Kral ünvanını ise on dokuz yaşındaki üniversite öğrencisi Doğukan Navdar kazanarak birinci oldular. Oldukça renkli geçen geceye Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atanan Tamer Karadağlı’da katıldı. Karadağlı genel müdür olduktan sonra ilk kez bir davete katıldı ve objektiflere poz verdi.

Yetmişli yılların efsane dergileri Ses ve Hayat tarafından düzenlenerek, sinemanın “Kral” ve “Kraliçesi”ni seçerek Yeşilçam’a pek çok oyuncu kazandıran efsane yarışma “Artist Yarışması” günümüzde “Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması” adıyla sinema dünyasının yeni yıldızlarını seçiyor. Bu yıl Garal Tekstil ana sponsorluğunda altıncı kez düzenlenen “6.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nın finali önceki gece olarak Wow İstanbul Hotel & Convention Center’da yapıldı. Yüzlerce başvuru içinden eleme ile seçilen yirmi dört finalist final gecesine katılmaya hak kazanmıştı. Vizyon Production, Bonart Ajans ve Av. Kasım Aksoy işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmanın sunuculuğu Tayyar Işıksaçan, kırmızı halı röportajlarını ise Şeniz Ulusoy yaptılar.
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın da genel müdür olarak atandıktan sonra katıldığı ilk davet olan gecede jüri koltuğunda ise usta oyuncu Tamer Yiğit, iş insanı Menekşe Kankavi, tiyatronun duayen ismi Nevra Serezli, usta oyuncu Volkan Severcan, yapımcı Mustafa Uslu, Petek Dinçöz, spor yorumcusu Alp Pehlivan,  Tümay Özokur, yarışmanın avrupa sorumlusu Gülnaz Çalıkoğlu, Av.Kasım Aksoy, Nefise Karatay, Op.Dr. Cengizhan Ekizceli, modacı Burcu Aynur, oyuncu Simge Selçuk ve Ece Gürsel yer aldılar. Gecede Petek Dinçöz ve Ece Gürsel sahneye çıkarak şarkıları ile mini konser verdiler. 

Yeni Kral ve Kraliçe seçildi...

Kız ve erkek toplam yirmi finalistin Daniel’s Paris ve Sueno Blanco By Burcu Aynur kıyafetleri ile defile yaparak jüri karşısına çıktığı gecede “Kraliçe” tacını yirmi bir yaşındaki lise öğrencisi Pınar Deniz giyerken, “Kral” ünvanını ise on dokuz yaşındaki üniversite öğrencisi Doğukan Navdar kazanarak birinci oldular. İkinciliği Samira Hoca ve Serhat Özer, üçüncülüğü ise Ela  Yılmaz ile Oğulcan Yaşar kazandılar. Kraliçe seçilerek taç giyen Pınar Deniz yarım kalan lise eğitiminin yanı sıra mankenlik ve butik işletmeciliği yaptığını söyledi. Kral ünvanı alan Doğukan Navdar ise Başkent Üniversitesi’nde Radyo-TV bölümünde eğitim görüyor. Dereceye giren altı finalist ödül olarak Tümay Özokur Akademi’den ücretsiz oyunculuk eğitimi alarak, sinema TV sektörüyle buluşma imkanına kavuşacaklar. Film yapımcısı Mustafa Uslu’da dereceye giren iki finalisti çekimlerine başlayacağı Zeki Müren filminde rol vereceğini açıkladı. 

Yaşayan değerlere saygı...

Garal Tekstil  ana sponsorluğundaki “6.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nın gala gecesinde ayrıca her yıl tekrarlanan “Yaşayan Değerlere Saygı” bölümünde çeşitli ödüller verildi. Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Tamer Yiğit ile Türk tiyatro sahnelerinin duayen ismi Nevra Serezli Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü aldılar. Magazin gazeteciliğinde elli yılı geride bırakan gazeteci Yaşar Şenyüz’de Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü’ne layık görüldü. Ödülleri Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı verdi. Gecenin özel ödül bölümünde ise TRT’nin dijital yayın platformu Tabii’de yayınlanan ve büyük ilgi gören “Serhat”  adlı dizisine toplam beş dalda özel ödül verildi. Yılın En İyi Dijital Platform dizi ödülü verilen “Serhat” dizisi ayrıca, Yılın En İyi Dijital Platform dizisi çıkış yapan kadın oyuncu ödülünü Tutku Topaç, Yılın En İyi Dijital Platform dizisi çıkış yapan erkek oyuncu ödülünü Muhammed Emre Kaya, Yılın En İyi Dijital Platform dizi senaryo ödülünü Haluk Özenç, Yılın En İyi Dijital Platform dizisi kadın oyuncu ödülünü Nefise Kataray ve Yılın En İyi Dijital Platform dizisi erkek kadın oyuncu ödülünü Tamer Karadağlı aldı. Ödülleri iş insanı Menekşe Kankavi verdi.

Sorbonne Üniversitesi öğrencisi gecede gözlem yaptı...
Gecenin önemli olaylarından biri de Fransa’nın önde gelen eğitim kurumlarından dünyaca ünlü Sorbonne Üniversitesi’nden bir öğrencinin üniversiteden aldığı özel izin ile geceye gözlemci olarak katılması oldu. Sorbonne Üniversitesi’nde Sinema Pratiği ve Estetiği Bölümü mezunu olan ve staj eğitimi yapan Türk öğrenci Zeynep Naz Adıyaman staj eğitiminin bir parçası olan gözlem ödevini “6.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nı izleyerek yaptı. Zeynep Naz Adıyaman yarışmanın organizasyonunun kendisi için farklı bir deneyim olduğunu söyledi ve sahnede plaket aldı.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6.SİNEMANIN KRAL VE KRALİÇESİ  YARIŞMASI DESTEK VEREN KİŞİ VE KURUMLAR


ANA SPONSOR            : GARAL TEKSTİL
KONAKLAMA ve KAMP          : İstanbul Wow Hotel ve Convention Center 
SUNUCULAR            : Tayyar Işıksaçan / Kırmızı Halı Şeniz Ulusoy
DEFİLELER                : Daniel’s Paris – Sueno Blanco by Burcu Aynur
KAMP GİYSİLERİ            : Airlife 


SAĞLIK DESTEĞİ            : Bir Adım Sağlık  / Yarışma Doktor ve Hemşire
YARIŞMACI FOTOGRAFLARI    : Levent Çekiç
TEKNİK SES-IŞIK-SAHNE    : TT  Production
VİDEO ve  FOTOGRAF        : Ufkun Medya
KLAKETLER            : Mak Tasarım
GİYDİRME ve SÜSLEME        : Organizasyon Melekleri
YARIŞMA WEB TASARIMI    : Anatolia System
GRAFİK ve TASARIM         : Burak Kapıkıran
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ    : Farkında Fikirler   
SAÇ ve MAKYAJLAR        :  ALTIER Fashion & Beauty Academy
MEDYA TAKİP            : Medya Takip Merkezi
FİNALİSTLERE ÖDÜL        : Müjdat Gezen Sanat Merkezi ( Oyunculuk Eğitimi )
  

ORGANİZASYON KOMİTESİ

BAŞKAN            : Atilla Kaplakarslan 
BAŞKAN YRD.        : Av. Kasım Aksoy ve Arif Işık 
YÖNETMEN         : Atilla Kaplakarslan & Arif Işık
AVRUPA YETKİLİSİ      : Gülnaz Çalıkoğlu ( Gülnaz Ajans Akademi                     
JURİ ve SANATÇI SORUMLUSU         : Şeniz Ulusoy
KOREOGRAFİ                      : Atilla Kaplakarslan 
KIZ FİNALİSTLER SORUMLUSU        : Yağmur Koca
ERKEK FİNALİSTLER SORUMLUSU : Uğur Kuruçay
PIAR SORUMLUSU                  : Caner Budak
SOSYAL MEDYA YAYINI                  : Yağmur Koca